Doświadczenie i profesjonalizm

Zbyszek Knapik Instruktor i wykładowca OSK Ala i As

Doświadczenie i profesjonalizm to cechy, które charakteryzują prowadzony przeze mnie ośrodek.

Uważam, że aby uczyć innych, nie wystarczy tylko być instruktorem, nauczycielem, czy wykładowcą.

Trzeba posiadać wiedzę i umiejętności. Instruktor nauki jazdy musi być praktykiem, aby nauczyć przyszłego kierowcę jeździć samochodem a nie tylko zdać egzamin.

Jako instruktor muszę być dla ucznia autorytetem.

Każdy instruktor powinien posiadać wysokie umiejętności, które w tej branży zdobywa się przez wiele lat doświadczeń.

O mnie

Jestem instruktorem nauki jazdy i wykładowcą od 2009 roku – kierowcą od 1987 roku. Prowadzę Szkołę Kierowców od 2010 roku.

Przejechałem ok. 1 milion kilometrów po drogach Polski i Europy, w tym także ok 200 tys. kilometrów w ruchu lewostronnym. Przeżyłem wiele sytuacji na drodze, które były dla mnie sporym doświadczeniem. Cały czas, który nie spędzam jako instruktor staram się spędzać jako kierowca.

Kierowanie samochodem zawsze sprawiało mi wielką przyjemność. Po około 10 latach posiadania prawa jazdy i przejechaniu ok. 400 000 kilometrów, pierwszy raz pomyślałem, że zostanę instruktorem. Lecz kierowanie samochodem sprawiało mi taką przyjemność, że postanowiłem jeszcze poczekać. To wyszło na dobre i mnie i moim kursantom. Połączenie mojego doświadczenia jako kierowcy i przygotowania pedagogicznego zdobytego na krakowskiej AWF, pozwoliło mi na komfort przekazywania rzetelnie swojej wiedzy przyszłym kierowcom.

Po wielu latach jeżdżenia samochodem i wykorzystywania go w celach prywatnych postanowiłem zostać kierowcą zawodowym. Nie interesowała mnie praca jako kierowca ciężarówki ze względu na moje ówczesne priorytety zawodowe. Wykorzystałem więc swoje umiejętności i doświadczenie w pracy jako przedstawiciel a potem jako dostawca ale prowadząc samochody do 3,5 t. Spędziłem także prawie 3 lata w Irlandii, gdzie pracowałem cały czas jako kierowca samochodu dostawczego.

Po powrocie z zagranicy postanowiłem, że teraz zdobyte doświadczenie i umiejętności trzeba przekazać młodemu pokoleniu. Byłem przekonany, że właśnie przyszedł TEN czas. Kurs instruktorski odbyłem w jednej z najlepszych szkół w Krakowie a egzamin zdałem za pierwszym podejściem. Dodatkowo drobnym impulsem do zapisania się na kurs instruktorski było to, że z powodzeniem pomogłem mojej córce w przygotowaniu się do egzaminu na prawo jazdy na placu i parkingach.

Zapraszam

Chciałbym zaprosić wszystkich chętnych i tych zdecydowanych i tych jeszcze nie zdecydowanych do skorzystania z naszej oferty.

Doświadczenie i profesjonalizm a także bezstresowe prowadzenie szkolenia gwarantuje satysfakcję u szkolonych.

Kto się boi lub stresuje przed kursem przekona się, że „nie taki diabeł straszny” co można sprawdzić również czytając opinie o mnie lub odwiedzając mój profil na Facebook.

Pozdrawiam i zapraszam
Zbyszek Knapik